نمونه های پرکاربرد پارچه رومبلی

جوت همچنین به عنوان پارچه کرفس، هسسین یا گانی شناخته می شود. من احساس می کنم کلمه “گونیا” از اینجا آمده است. جوت درجات مختلفی دارد. کیفیت به تعداد نخ بستگی دارد. جوت نیز چندین رنگ دارد.

شنل

Chenille در زبان فرانسوی به معنای کاترپیلار است و پارچه رومبلی ترک به گونه‌ای بافته می‌شود که شبیه خز کاترپیلار باشد. شنل ظریف است و از سایر پارچه ها قوی تر است.

پارچه شنیل زمانی که در جهات مختلف برس کشیده می شود، می تواند متفاوت به نظر برسد. بهتر است روی مبل ها و صندلی های برجسته استفاده شود اما برای پارچه کشی استفاده نمی شود. پنبه ای

پنبه قرص نمی شود و به راحتی محو می شود. الگوی بافت روی پنبه مشخص می کند که چقدر بادوام خواهد بود. بافت تنگ در الگوی بوم بیشترین دوام را خواهد داشت.

چرم

چرم قوی، بادوام، تمیز کردن آسان و ایده آل برای خانه هایی با حیوانات خانگی و بچه ها است. چرم به راحتی در محلی به دست نمی آید. چرم دوام دارد و به خوبی می پوشد. چرم به راحتی توسط اجسام تیز آسیب می بیند.

چرم مصنوعی و وینیل

چرم مصنوعی، چرم و وینیل همگی به صورت مصنوعی برای تقلید از چرم ساخته شده اند. آنها به اندازه چرم واقعی دوام نمی آورند. این محدوده پارچه رومبلی جدید به راحتی تمیز می شود اما آسیب می بیند.

معایب این خانواده از پارچه ها این است که وقتی مرطوب یا فوق العاده سرد در ماه های سردتر هستند، چسبناک می شوند.

جایگزین های جیر و جیر

جیر نوعی چرم روکش است. جیر از قسمت زیرین پوست ساخته شده و در مقایسه با چرم حالتی براق دارد. جیر به سرعت و به راحتی مایعات را کثیف می کند.

جایگزین های جیر در برابر کثیفی مقاوم تر هستند و تمیز کردن آنها راحت تر است. جایگزین هایی که به صورت محلی در دسترس هستند عبارتند از جیر، جیر میکرو و جیر نرم. جیر میکرو بهتر است برای پارچه رومبلی نانو استفاده شود اما نه برای روکش.

مخملی

مخمل از ابریشم ساخته شده و مجلل ترین پارچه است و به همین دلیل به آن “مخمل صاف” می گویند. خرید و نگهداری مخمل گران است و پارچه رومبلی مخمل ایده آلی برای استفاده روزمره نیست.

مخمل با مبلمان سبک ویکتوریایی به خوبی کار می کند. مخمل های پنبه ای و مصنوعی نیز موجود هستند اما کمتر مجلل هستند.

بوم و بوم برس خورده

بوم بهتر است در فضای باز برای مبلمان حیاط و باغ استفاده شود. بوم برس خورده جایگزینی برای اثاثه یا لوازم داخلی داخلی با استفاده از بوم است.

  • منابع:
  1. How to choose sofa fabric
  • تبلیغات:
  1. دوخت کت شلوار دامادی با حوله
  2. تصویر اولین زن آشپز ایرانی که از گوگرد برای ترش کردن غذا استفاده کرد!
  3. راهنمای جامع انتخاب کفش مجلسی زنانه
  4. راز موفقیت در پول در آوردن را از افراد باتجربه بیاموزید