جوراب واریس پا برای درمان گرفتگی عضلات بسیار تاثیر گذار می باشد

جوراب های فشاری نوعی درمان فشرده سازی هستند که این جوراب ها به جوراب های طبی یا جوراب های واریس معروف هستند.

به دلیل استقبال و سهولت استفاده در مقایسه با بانداژ و سایر روش های درمانی، محبوبیت و مقبولیت بیشتری برای بیماران دارند.

جوراب واریس پا دارای کیفیت بسیار عالی و درجه یک می باشد.

جوراب‌های طبی برای کنترل انواع اختلالات و نارسایی رگ‌های خونی و لنفاوی پا از جمله رگ‌های واریسی، بزرگ شدن غدد لنفاوی می باشد.

زخم‌ها و اگزمای وریدی و لخته شدن خون در رگ‌های عمقی و سطحی (ترومبوفلبیت) استفاده می‌شوند.

به عبارت دیگر، بیشترین فایده استفاده از جوراب برای واریس در افراد مبتلا به مشکلات مختلف پا و در معرض خطر ابتلا به بیماری لخته شدن خون (DVT)می گردد.

جوراب واریس پا

افرادی که در بیمارستان بستری هستند (مثلاً بعد از عمل جراحی)، افرادی که در حین کار می نشینند، و زنانی که از آن استفاده می کنند قرص های ضدبارداری یا کسانی که تحت درمان هورمونی قرار می گیرند.

همچنین زنان باردار، افراد دارای سابقه خانوادگی ترومبوز ورید عمقی (DVT) و بسیاری از بیماری های دیگر که در طی آن ها توصیه می شود از جوراب های واریس بهره مند شوند.

همچنین، افراد مبتلا به ترومبوز شدید در پا، به گفته پزشکان، گاهی اوقات برای جلوگیری از عوارض ترومبوز یا سندرم پس از ترومبوز (از جمله تورم و درد) نیاز به استفاده از جوراب ساق بلند دارند.

بهتر است از پوشیدن جوراب به صورت تصادفی خودداری کنید، اما برای انتخاب نوع مناسب برای استفاده باید با پزشک مشورت کنید.

در برخی موارد و بسته به شرایط بیمار می توان با انجام آزمایش های خاصی مانند ABPI فشار مناسب را برای جوراب ها تنظیم کرد و در مورد وضعیت رگ ها و سایر مواردی که نیاز به مهارت و تجربه کافی دارد قضاوت کرد.

علاوه بر بیماران، جوراب های فشاری برای افرادی که در حین کار می ایستند استفاده می شود تا احساس خستگی در پاها کاهش یابد و به جلوگیری از واریس کمک کند.